Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kapitola

2. 2. 2007

Když přišel do knihovny tak začal přemýšlet jaká kouzla by mohl potřebovat po chvíli si v duchu odsouhlasil, že obraná budou asi nejvíce potřeba, protože by mohl umrznout než tam dojde. A tak se vrhl do dlouhého prohledávání knihovny.

Netrvalo to ani moc dlouho a našel knihu: „Ochrana před přírodními živly“

Harryho docela překvapilo, že tu knihu nebo spíš bichli našel tak rychle, protože na hledání v knihovně narozdíl od Hermiony odborník nebyl.

Když otevřel knížku zjitl, že má něco okolo 1500 stránek ale naštěstí byla začarovaná tak, že když někdo řekl jaké kouzlo potřebuje tak se mu na to kouzlo sama nalistovala aspoň to bylo napsané na první stránce ale když to Harry zkusil objevil se nápis: „ Kouzlo nefunguje“

Harry na ten nápis chvíli koukal a pak si povzdychl: „Taky by jednou něco mohlo být jednoduchý“

Takže zase stejná písnička hledat a hledat.

Když už asi půl hodiny hledal nějaké užitečné kouzlo a chtěl to vzdát tak se na jednou objevilo kouzlo: „ Flavius defensum- toto kouzlo vás účině ochrání před obravskými stupni teploty ať už to bude teplota v mínusu nebo v plusu vaše tělo bude udržováno tak jako by bylo příjemných 20 stupňů.

Harry ani nemohl uvěřit, že to našel.

Okamžitě si to zapsal a hledal dál a asi za dalších deset minut slavil další úspěch:

„Runiarmus- chcete něco rozbořit nebo zdemolovat např. dům nebo dokonce horu pak je toto kouzlo pro vás jako stvořené.

Harry četl a nevěřil vlastním očím za tak krátkou dobu našel dvě kouzla která se mu budou stoprocentně hodit. Ale za chvlíli zjistil, že tím jeho štěstí skončilo, protože za další dvě hodiny už nenašel vůbec nic. I když byl Harry rád, že našel aspoň něco věděl, že by si měl pospíšit protože se blížil konec září a dvě kouzla přece jenom nejsou moc.

Když odcházel z knihovny tak ho napadlo, že by si mohl jít na famfrpálové hřiště zalétat, protože už se mu po létání stýskalo ale když přišel na hřiště zjistil, že tam zrovna trénuje Nebelvírské mužstvo.

Zrovna hráli zápas když Harry dostal ďábelský nápad.

Chvíli se rozhlížel a za necelé dvě minuty objevil zlatonku u jedné brankové tyče a těsně nad zemí, když zjistli, že si jí nikdo nevšiml a ani se nikdo nedívá tím směrem tak rychle nasedl na koště a rozletěl se k ní hned jak se k ní dostal okamžitě natáhl ruku, chytil jí a rychle si šel sednout na tribunu aby mohl sledovat jak se chytač (Ginny) snaží neúspěšně najít zlatonku.

Až asi za hodinu ho to přestalo bavit a tak si stoupnul doprostřed hřiště a co nejsilněji zahvízdal, kupodivu to slyšeli všichni a okamžitě u něj přistáli.

„Děje se něco pane profesore“ zeptala se po chvilce ticha Ginny.

Harry na ně chvíli koukal a pak se zeptal:

„Nehledáte náhodou tohle“ řekl a podal jim zlatonku.

„Kde byla“ zajímalo Rona.

„Seděla se mnou na tribuně a koukala jak jí hledáte“ odpověděl Harry a začal se chechtat když viděl jak na něj zírají.

Jenže si bohužel nevšiml jak se jejich obličeje zbarvily na rudo a vrhli se něj.

Za chvíli už se tam válela rudozlatá hromada.

Zatímco se rvali si nikdo nevšiml, že se Harrymu asi za pět minut podařilo vysoukat asedl si těsně vedle nich.Za chvíli někdo zjistil, že tam není a tak se přestali rvát a koukali kde Potter je.Už kvůli tomu, že seděl asi metr od nich si ho všimli hned ale když se na něj chtěli vrhnout zjistil, že se ani jeden nemůže hnout.

„Počkejte tady na mě musím si něco zařídit a pak se sem vrátím“ usmál se na ně Harry a nechal je tam ztuhlý jako sádru.Oni na něj jen vyděšeně koukali a to netušily, že stojí za rohem tribuny. Asi za pět minut vyšel, mávl hůlkou a oni se sesypali na hromadu jako shnilý jabka.

­---------------------------------------------------------------------------------------------

Harry zrovna seděl u sebe v kabinetu když se ozvalo zaklepání a vstoupila ředitelka která vypadala jako by zrovna vyhrála v maratonu.

„Děje se něco Minervo“zeptal se Harry když se McGonagallová sesula na židli.

„Jo děje“ přikývla a podala mu dopis.

Harry ho pomalu otevřel a četl:

 

Vážená paní ředitelko

„Dovolujeme si vám oznámit, že se nám podařilo opět uskutečnit, i když na poslední chvíli, Turnaj tří kouzelnických škol. Zúčastní se stejně jako před třemi lety Bradavice, Krásnohůlky a Kruval. Samozřejmě chápeme, že vám to oznamujeme takto na poslední chvíli ale bylo velice těžké to uspořádat už kvůli tomu co se stalo minule.

Dále vám chceme oznámit, že v pravidlech došlo k nějakým změnám:

1) za každou školu se budou účastnit dva žáci

 2) pohár bude při přihlašování uzamčen v ředitelně abychom se vyhnuli pokusům o 

 přihlášení žáků kterým ještě není sedmnáct 

3) pohár bude schován v kouzlené skleněné truhle kterou může otevřít jen ředitel pořádající školy aby s ním nikdo nemohl nic udělat

To jsou všechny změny které nastaly není vyloučeno, že ještě nějaké nastanou ale spíše se to pokusíme vyloučit. Dále vás žádáme abyste se dostavila na ministerstvo kouzel na oddělení kouzelnický her a sportů za účelem seznámení s úkoly a dalšími organizačními záležitostmi.

 

 S úctou

  Ministerstvo kouzel

 

„To jako fakt“ divil se Harry kterého to nadmíru překvapilo.

„Ano také mě to překvapilo vzhledem k tomu, že je konec září ale na druhou stranu musím uznat, že sem ráda, že se to znovu povedlo tak rychle když to předtím trvalo desítky let.“ přiznala ředitelka.

„To je taky pravda“ přikývl a pak se ještě zeptal: „Kdy tam máš přijít?“

„Dnes večer takže to budeš muset žákům říct ty“ oznámila mu klidně.

„Já ale….ale“

Harry se snažil přít s nějakým argumentem aby se tomu vyhnul ale bohužel na nic nepřišel.

„Žádný ale sem si naprosto jistá, že to zvládneš“ rozhodla Minerva a potom pokračovala:

„Takže vzhledem k tomu, že bude za chvíli večeře tak bys tam měl jít a já už pudu takže ahoj“ rozloučila se a spěšně opustila kabinet.

Harry tam ještě chvíli seděl a zíral na dveře které se za ní zabouchly a až asi za pět minut se zvedl a vydal se do Velké síně.Když tam dorazil už tam byla celá škola.

Harry si stoupl za učitelský stůl a zjednal si ticho a začal:

„Právě jsem se dozvěděl, že se ministerstvu kouzel podařilo uskutečnit něco co vás určitě všechny respektive sedmáky potěší. Takže chci říct, že tento rok se na naší škole opět uskuteční TURNAJ TŘÍ KOUZELNICKÝCH ŠKOL“

Jakmile to dořekl strhl se ve Velké síni rámus jako by tam vybuchla bomba.

Prvňáci koukali jako vyjevení, protože většina nevěděla o čem je řeč.

„Dále vás musím upozornit na změny v pravidlech“ pokračoval když se to ve Velké síní uklidnilo: „Vím, že pravidla většina z vás zná ale došlo k jedné změně a to, že za každou školu se budou účastnit dva žáci.“

Harry chtěl ještě něco říct ale přerušil ho přílet sovy která mu na stůl pustila dopis.

Harry ho otevřel, přečetl a potom pokračoval: „Jak jsem se právě dozvěděl tak studenti z Kruvalu a z Krásnohůlek dorazí zítra večer.

A nyní se už můžeme pustit do večeře.

Jakmile se sedl otočila se k němu Jane:

„Kdy si se to dozvěděl“

„Co?“ zeptal se Harry který z toho byl ještě trochu zmatený.

„No to s tím turnajem“

„Asi před čtvrt hodinou.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář